На що слiд звернути увагу при виборі фунгіцидів для рослин?

0
255

Садівники, городники і фермери, які займаються агробізнесом, зацікавлені в багатому врожаї культурних рослин. Для досягнення цієї мети необхідно не тільки використовувати якісний посівний матеріал і правильно доглядати за рослинами в процесі росту, але і надійно захищати їх від шкідників і хвороб. Одним з найбільш злих ворогів овочів, плодово-ягідних і злакових культур є шкідливі грибки, що викликають хвороби рослин і знищують урожай.

Якими бувають фунгіциди?

Одним з головних ознак для кваліфікації всіх фунгіцидних препаратів є хімічний склад. По складу усі фунгіциди можна умовно розділити на дві основні категорії:

  • неорганічної природи;
  • органічні речовини.

Неорганічні фунгіцидні препарати справедливо вважаються найбільш стійкими і довговічними. Після потрапляння таких речовин в грунт вони залишаються там протягом декількох тижнів і навіть довше. Що ж стосується органічних препаратів, то вони набагато швидше руйнуються, проте і тих кількох днів або кількох тижнів зазвичай вистачає, щоб виконати свою захисну місію. Профілактичні фунгіциди спрямовані на те, щоб запобігти хворобам рослин під згубним впливом грибка. Лікувальні препарати створені спеціально для того, щоб звільнити вже заражені рослини від згубно впливаючих на них грибків та паразитів.

Як використовують фунгіциди?

В залежності від виду препарату він може бути призначений для обробки як грунту, так і самих рослин. При цьому деякі види фунгіцидів потрібно розпорошувати на рослини в процесі росту, а деякі призначені для обробки вже зібраного врожаю фруктів, овочів, ягід, зелені і злакових культур. Одними з найпопулярніших в даному класі є протруйники насіння — препарати, які можуть виконувати як профілактичну, так і лікувальну функцію. Вони застосовуються ще на стадії посадки рослин і використовуються для обробки насіння, бульб, цибулин, кореневищ та іншої розсади. Щоб вбити грунтові грибки, в грунт засипають сухий порошок або готовий водний розчин фунгіцидів, після чого слід рясно полити грунт водою. Препарати для обприскування використовують зазвичай навесні і восени. При цьому обробці можуть підлягати не тільки наземні частини рослин, а й місця зберігання зібраного врожаю. Дізнатися більше цікавих фактів про фунгіциди і їх використання можна на сайті lnzweb.com.