Яке узголів’я ліжка краще?

0
82

Популярний вислів про те, що людина третину життя проводить в ліжку, сьогодні актуальний як ніколи. Ці меблі використовується не тільки під час сну, але і під час домашнього відпочинку. Хто з нас не любить почитати в ліжку, подивитися телевізор, моніторити соціальні мережі через смартфон або навіть попрацювати, зручно вмостившись під ковдрою з ноутбуком? Тому при виборі важливо подбати не тільки про умови сну, але і неспання. Якщо з першим допоможуть якісні ламелі і ортопедичний матрац, то з останнім – підходяще узголів’я. Якими бувають їх конструкції ми і розглянемо нижче.

ліжко

Дерев’яні

Дерев’яні узголів’я ліжок можуть бути суцільними, рейковими або різьбленими. Подивитися ці та інші варіанти можна тут https://e-matras.ua/ukr/mebel/spal-naja-komnata/krovati. Рейкові і різьблені стильно виглядають, але з точки зору пасивного відпочинку найбільш зручні суцільні з цілісного листа деревини. Дерево тепле і приємне на дотик, а рівна поверхня буде надавати хорошу підтримку спини під час сидіння, на відміну від різьблених або рейкових варіантів, які будуть упиратися лише в окремі частини.

Єдину незручність може викликати гладка поверхня, по якій буде сповзати подушка. Але деревина може бути з фактурою або мати рельєф, який компенсує цей недолік. Саме узголів’я буває не тільки прямокутним, а й:

  • овальним;
  • округлим;
  • фігурним.

Так що підібрати такий варіант під власний смак та інтер’єр не складе труднощів.

Ще один практичний різновид – узголів’я-комод. Все необхідне можна тримати під рукою і відмовитися від приліжкових тумб. Комод може мати різну глибину, однак висоту підбирайте так, щоб не зачіпати головою предмети, які стоятимуть на верхній площині. Ліжка з узголів’ям у вигляді комода знадобляться також тим, хто хоче зонувати простір великої спальні на місця для відпочинку та роботи, захистити ложе від вхідної зони.

Металеві

Дуже ефектні в інтер’єрі, але не найприємніші для тих, хто любить поніжитися напівлежачи. Навіть якщо у вас немає складних кованих елементів, холодний метал не зовсім те, з чим хочеться контактувати в ліжку. Але якщо ви не можете відмовитися від подібного варіанту, вибирайте моделі з обтічними формами і металом, покритим полімерною фарбою.

М’які

М’які узголів’я ліжок поєднують в собі комфорт і красу. Сьогодні можна підібрати, як лаконічні варіанти з однотонною оббивкою з тканини, так і розкішні моделі з шкіряною оббивкою, покриттям з оксамиту, атласу, велюру або їх імітацій. Перед покупкою обов’язково поцікавтеся особливостями догляду, але більшість виробників використовують практичні тканини і замінники шкіри, які легко очищаються і мають підвищену зносостійкість.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here